Logo Logo
Hammadde Alımı, İş Makinesi Alımı, İş Yeri Binası Alımı, Arazi Alımı Vb. Giderleriniz İçin 300.000 TL Faizsiz Kredi Desteği KOSGEB’den

KOSGEB’in bütün destek programları işletme , girişimci ve KOBİ’lerin ( gerçekten de  büyümek  isteyen bütün işletmelerin) temel ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmıştır. KOSGEB’in faizsiz kredi desteği ise hemen hemen bütün firmaları en önemli ihtiyacı olan nakit finansman giderleri için önemli bir kaynak olmaktadır. Her ne kadarda bahse konu olan bu yazının  başlığı ‘’ Hammadde , İş makinesi alımı, İş Yeri alımı, arazi alımı, araba  alımı, yazlık alımı ‘’ olsa da benim gerçek  girişimci, İşletme  ve KOBİ’lerimin bu desteği ülke ekonomisine  yararlı faaliyetlerde kullanacağını umut ediyorum.Umarım ve temennimiz  anlaşılmıştır.

Evet KOSGEB belli dönemlerde ilgili Kredi Faiz Desteği şartlarını taşıyan işletmeler 300.000 TL ‘ye kredi faiz desteği yani faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Üstelik bu kredinin ilk 6 (8-12).  ayları ödemesizdir.

Devamını Oku...

Üzücü olan durum ise şu; Faizsiz Devlet kredi destekleri işletmelerin ve genel olarak ekonominin durumu kötüye gittiği his edilince kullandırılır  ve  paranın akış ve döngüye daha çok para olarak  geri dönmesi hedeflenir. Bu yanlıştır. Esas kredi faiz desteği ( KOSGEB Faizsiz Kredi Desteği) ekonomik gidişat ilerliyor ve büyüme gerçekleşiyorken verilmelidir ve bu durum ekonomiye ivme kazandırır- para çeker, üretim ve huzur vardır çünkü, ulusal hedefler ile bireysel hedefler ortaktır-  ve belide 30 yıllık bir  süreyi 6 yıla düşürür ve beklide kim bilir  bir 10 yıl daha sonra Devletler liginde ilk 3’te yiz. Bu ülkenin emektar ve dürüst insanları olarak hepimizin hayali bu. Hepimiz ülkemizi çok seviyorsak şaşırtıcı olan şey şu ’’peki bir birimizi  neden   sevmiyoruz ?’’

İşletmenizin ihtiyacı olan nakit ihtiyaçlarınız için sunulan KOSGEB Kredi Faiz Destekleri ve daha fazla doğru güncel bilgi almak için tıklayınız.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: KOSGEB Kredi Faiz Destekleri açıldığında ( buna deprem, sel, doğal afet vb. durumlar için KOSGEB tarafından sunulan Acil Durum  Kredisi de dahil) yığılma ve yoğun başvuruya bağlı sebeplerden dolayı kredi  faiz desteğini kaçırmak istemiyorsanız;’’ Hemen işletme NACE Rav kodunuzun KOSGEB’in desteklediği sektörler  arasında olup olmadığını,İşletmenizin  KOBİ olup olmadığını ve KOSGEB Veri Tabanı Ücretsiz Kayıt  Evrak ve işlemlerinizi yapıp yapmadığınızı öğrenin.Öğrenmek için tıklayın.

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler