Logo Logo
İş Birliği Yapan Firmaya KOSGEB’den Hibe Ve Faizsiz Kredi Desteği

Bütün işletmeler için üretim, pazarlama satış gibi temel konularda bile tek başlarına çözüm bulmaları oldukça güç olan sorunlarının çözümü için ek maliyetleri karşılamak zorundadır. Bu ek maliyet hem onun  hem de diğer işletmeler içinde geçerlidir buna  bağlı olarak  aynı ölçek ve kapasitede  ve aynı üretim, makine parkı, insan kaynakları, pazarlama, reklam  tanıtım ve satış vb daha bir çok sorun içinde boğulmaktadır.

KOSGEB KOBİ’lere ister grup içinde ortak bir büyüme isterse gruptan ayrı ( grup üyelerine de faydalı) tek başına büyüme gerçekleştire bilsinler diye İş Birliği Güç Birliği Destek Programı kapsamında 300.000 TL hibe 1.200.000 TL faizsiz krediye kadar destek sunmaktadır. Bu destek ile işletmelere ortak üretim bandları, ortak üretim makinesi alımı, ortak hammadde temini, ortak personel çalıştırma, ortak pazarlama ve satış alanları( platformları –örnek: e ticaret olabilir-) oluşturmak için destek sunmaktadır.

Devamını Oku...

KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek Programı işletmelerimiz için oldukça önemli ve fırsat niteliğinde bir destek programıdır. Bu destek programına başvuru yapmak oldukça kolaydır.

İşletme bu destek programına proje sunarak başvuru yapar. Proje ise belli bir amaca ulaşmak için yapılması planlanan faaliyetleri (yani gider kalemlerini ) alt alta yazıp toplayıp çıkarmak demektir.

KOSGEB’e yapağınız iş birliği güç birliği destek başvurularınız için hangi amaç için bir araya geldiğinizi, bu amaca ulaşmak için hangi faaliyetleri yapacağınızı ve bu faaliyetleri gerçekleştirmek için ilgili gider kalemlerinizi belirtin. KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek proje başvuru formunuz bu şekilde hazırlanmalı.

KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Destek Programı hakkında daha detaylı doğru ve güncel bilgi almak için tıklayınız.

Özel Not: KOSGEB Hibe Destekleri kapsamında ,şahsen  benim çok büyük bir ilgi ve hayranlık duyduğum bu hibe programının yazımında ve uygulama usul ve esaslarını belirlemede-oluşturmada-çalışan bütün KOBİ Uzmanı Hibe Planlayıcısı Kamu Personeli çalışanları tebrik ederim.Ülkemiz KOBİ’lerinin elzem sorunları için KOBİ’lere büyük fırsatlar-imakanlar- sunan iş birliği güç birliği hibe programının KOBİ, girişimci ve yatırımcılarımıza büyük katkılar sunacağını düşünüyorum.Teşekkürler KOSGEB. İyi ki  varsın.

Hibe Kurduna Soru Sormak İçin Tıklayınız

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler