Logo Logo
İşletme Kapasitesi (Alt Ve Üst Sınırlar)

İster 350 adet kazınız ister 1000 adet hindiniz olsun işletmenizin kapasitesini geliştirmek  AB standartlarında bir kanatlı hayvan çiftliğiniz olsun istemez misiniz ? Üstelik 1.000.000 avroya kadar hibe  desteği fırsatları ile yatırım ile aynı sektörde faaliyet gösteren ve yatırım alanı ile aynı ilçede yer alan, başvuru sahibine ait tarımsal işletmelerinin toplam kapasitesi, yatırımın kapasitesi de dahil olmak üzere, hibe desteği sonunda aşağıda belirtilen kapasite limitlerini aşmamalıdır.

Kanatlı eti

En az 5.000, en fazla 50.000 broyler, veya

En az 1.000, en fazla 8.000 hindi,

En az 350, en fazla 3.000 kaz

 

NOT: İşletmenin   başvuru   yapılan   alt-sektör   için   IPARD    Programında    belirtilen kapasite kriterine uygunluğu değerlendirilirken,  yatırımın  uygulanacağı  ilçede başvuru sahibinin faaliyet gösteren diğer tarımsal işletme/işletmelerinin kapasiteleri hesaplamada dikkate alınır. Ancak başvuru sahibinin anılan diğer tarımsal işletme/ işletmelerini kapatacağını bildirmesi ve taahhüdünü vermesi durumunda bu tarımsal işletmelerin kapasiteleri dikkate alınmaz.

Kapatılacağı beyan edilen işletmelerin yatırımın uygulanmasından sonraki beş yıllık süre içinde aynı alt sektörde faaliyet göstermeye başladığı tespit edilir ise, Kurum geri alım sürecini başlatma hakkına  sahiptir.

 

 

 Hibe Kurtlarından Tavsiyeler