Logo Logo
Hangi İller Hibe Desteği Alabilir?

Aşağıda  belirtilen illerden yapılan başvurular GAP Kırsal Kalkınma Hibe  desteği alabilir;

ADIYAMAN

BATMAN 

DİYARBAKIR

ANTEP 

KİLİS

MARDİN

SİİRT

URFA

ŞIRNAK

Bu hibe  desteklerine GAP Bölgesi sınırları içinde olan illerden yapılan hibe başvuruları hibe  desteği alabilir. Bu hibe  desteğinden yararlanmak isteyen çiftçi ve işletmeler tek başlarına bireysel olarak  başvuru yapamazlar. Bir Dernek veya Sivil Toplu Kuruluşu çatısı altında bir  araya gelip grup  başvuru  yapmaları halinde hibe  desteği alabilirler.

Dernek Nedir Nasıl Kurulur ve Hibe Desteği Alabilir ?

Dernek Nedir ? ( Dernekler  en basit  tabir ile  sivil toplum kuruluşu yani STK’dır. İsteyen herkes hemen hemen hiçbir  gideri olmadan 1-bir- hafta içinde  kendi Derneğini kurabilir ve Dernekler için sunulan yüzlerce yurt içi veya yurt dışı hibe  desteklerine müracaat edebilir)

Dernek Nasıl Kurulur?

İsteyen herkes Dernek kurabilir mi?

Dernekler  ve Hibe Destekleri hakkında bilmek istediğiniz  he rşey,

Derneklerin yararlandığı GAP Kırsal Kalkınma Hibe Proje Destekleri gibi  hibe  alabilecekleri başka programlar  var mıdır ? ( Dernek kurulup nasıl hibe  desteği alınır hemen öğrenmek için tıklayınız. )

A)SİVİL TOPLUM İÇİN ;YENİ KURULACAK OLAN, YENİ KURULAN, YENİ KURULMUŞ VE KURULU DERNEKLER İÇİN TARIM HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA HİBE  DESTEKLERİ İÇİN STARTEJİK YOL  HARİTASI

GAP Kırsal Kalkınma Hibe Destekleri kapsamında  gerçek  kişiler bireysel başvuru  yapamazlar , Gerçek kişiler  bu hibe desteğini almak için sadece grup oluşturarak( yan, bir  araya gelip grup başvurusu yaparak) hibe alabilirler. Bahsi geçen hibe almak isteyenler bir  sivil toplum çatısı  altında bir  araya  gelip (Dernek kurup,  dernek çatısı altında) bu hibe  desteğine müracaat  edip hibe alabilir.

Örneğin ; Gap Kırsal Kalkınma Hibe Desteklerinden yararlanmak isteyen , Diyarbakır Lice ilçesinde yer alan 6 köyden 20 sivil vatandaş ‘’Lice Köylerini Kalkındırma ve İktisadi Aksiyon ‘’adlı bir  dernek kurup bu hibe  desteklerine müracaat edebilir  ve hibe kapsamında olan ;

Canlı Hayvan alımı, ahır yapımı, süt toplama tesisi kurulumu,et  ve et ürünleri işleme  tesisi vb.

Tarla içi basınçlı sulama sistemlerinin geliştirilmesi.

Seracılık, Kapama meyve  bahçesi kurulumu.

Bal arı vb. yetiştiriciliği.

Yöreye  özgü ürünlerin üretini, işlenmesi, paketlenmesi ve  satışı vb.Tarım ve hayvancılık ve kırsal kalkınma konularında 400.000 TL ‘ye kadar %90  varan oranlarda karşılıksız ( hibe) geri ödemesiz nakit para  desteği alabilirler.

Gerek ülkemizde yurt içinde  gerekse yurt dışında derneklere  sağlanan yüz binlerce liralık tarım, hayvancılık, üretim, meslek edindirme , pazarlama  ve satış gibi konularda hibe desteklerinin olduğunu biliyor muydunuz ?

Dernekler kar amacı  gütmeyen sivil  toplum kuruluşlarıdır (STK) fakat  dernek üyeleri için çeşitli yurt içi  ve yurt dışı fonlar ile  hibe desteği alıp gerek bulunduğu İl/ilçe  gerekse köy/ kasaba/ veya kırsalda üyelerinin sosyal ve iktisadi refahı için faaliyette bulunabilir. Üyeleri için gelir  getirici ( üyelerinin menfaatine) faaliyetler atölye/ imalathane / satış ve pazarlama / satış noktaları oluştura bilir.

Aşağıda listede yer alan yurt içi ve yurt dışı onlarca kurum ve kuruluş Dernekler için yüz binlerce lira ,avro, dolar ,sterlin hibe  desteği veriyor. Derneklere  hibe desteği sunan yurt içi ve yurt dışı kurum ve kuruluşlar (ve sunulan hibe miktarları);

Kalkınma Ajansı Doğrundan Faaliyet Hibe Desteği ile 25.000-150.000 TL   arasında  hibe  

Açık Toplum Vakfı Hibe Desteği ile maksimum 250.000 TL   hibe  

Avrupa Birliği Hibe Desteği ile 100.000-4000.000 avro arasında  hibe  

Başbakanlık Tanıtım Fonu hibe üst limiti yok (6.000.000 TL ’ye kadar)

Büyük Elçilik (Japon,Avustralya vb. ) Hibe Desteği ile 25.000-250.000 TL   arasında  hibe  

Diğer Yurt İçi Ve Yurt Dışı Diğer ((Berghof Vakfı, Chrest Vakfı, Mama Cash, Kıng Baudouın, The Global Fund For Chıldren, Natıonal Endowment For Democracy, The Jpmorgan Chase Foundatıon, Robert Bosch Stıftung Vb) ) Hibe Desteği ile 25.000-500.000 TL   arasında  hibe  

GAP Kırsal Kalkınma Hibe Desteği ile 50.000-400.000 TL   arasında  hibe  

Gençlik ve Spor Bakanlığı Hibe Desteği ile 10.000-250.000 TL   arasında  hibe  

İçişleri Bakanlığı İl Dernekler Yardımı  Hibe Desteği ile 5.000-150.000 TL   arasında  hibe  

KDRP( Köye Dönüş ve Rehabilitasyon) Hibe Desteği ile hibe üst limiti yok (6.000.000 TL ’ye kadar)

Sabancı Vakfı Hibe Desteği ile 40.000-400.000 TL   arasında  hibe  

Kalkınma Bakanlığı ( SODES ) Hibe ile 100.000-5000.000 TL   arasında  hibe  deseği

Dünya Bankası (SRAP ) Hibe ile 5.000-50.000 TL   arasında  hibe  

Üstte  belirtilen hibe  kaynaklarından yararlanmak isteyen Dernekler için aradığınız  her şey web sitemizde  yer almaktadır.

Web sitemizden,  kurulu  yeni kurulan veya kurmayı düşündüğünüz  dernekler için yurt içi ve yurt dışı onlarca hibe  ve fon kaynağından  hibe  desteği almak  için ihtiyacınız olan herşey yer almaktadır. Çeşitli yurt içi ve yurt dışı kurum ve kuruluştan Dernekler  Nasıl  en hızlı, kolay ve doğru yoldan  hibe  desteği alabilir öğrenmek için web sitemizde satışa sunulan Hibe Alma  Rehberleri’ni inleyebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışı onlarca hibe  desteği için bu hibe desteklerine müracaatlarınızda sunmanız gereken proje başvuru formlarını  hazırlamak için bakıp örnek alabileceğiniz yüzlerce T.Hibe Desteği Almış Proje Örneğini de  web sitemize bulmanız mümkün.

Hibe Kurtları tarafından sizler için özel olarak  hazırlanan Web sitemizde  yer alan Hibe Alma  Rehberleri ve T.Hibe  Desteği Almış Proje Örnekleri ile size  web sitemizden ürün alan binlerce müşterimiz  gibi hibe desteklerine aracıya, çukacıya  on binlerce lira proje  başvuru formu doldurma ücreti ödemeden ulaşabilirsiniz. Herkes t.hibe desteği almış bir proje  başvuru  formuna bakıp ve  proje örneğini inceleyip kendi hibe desteği başvuru formunu çok kolay  hızlı ve en doğru yoldan  hazırlayıp hibe  fırsatlarını en ucuz ve kolay yoldan yakalayabilir.

Devamını Oku...

Dernekler gibi Kar Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar için özel olarak hazırlanmış Hibe Alma Rehberleri ile sizde yüz binlerce lira, dolar, avro, sterlin hibe desteği alabilirsiniz; İşte o Hibe Alma Rehberleri;

Avrupa Birliği Hibe Desteklerini alma Rehberi, incelemek için tıklayınız.

Kalkınma Ajansı Doğrundan Faaliyet Hibe Desteklerini Alma Rehberi ,incelemek için tıklayınız.

Kar Amacı Gütmeyen Kurum ve Kuruluşlar  İçin Bütün Yurt  İçi Ve Yurt Dışı Fon Kaynakların Hibe Alma Rehberi, incelemek için tıklayınız.

Bu  rehberlerde  belirtilen işlem  basmalarını uygulayan kar amacı  gütmeyen kurum ve kuruluşlar . çeşitli yurt içi ve yurt dışı kurum ve kuruluşlardan yüz binlerce lira  hibe  desteği alma  fırsatına web sitemizden bu ürünlerden satın alan müşteri referanslarımız gibi kolay ve doğru yoldan  hemen ulaşabilir.

Üstte  belirtilen Rehberler içinde  yer alan t.hibe  desteği almış proje başvuru formu örnekleri sizlerin  kendi hibe desteği başvurunuzu yaparken sizlere örnek olması amacı ile verilmiştir. Satın aldığınız Hibe Alma Rehberinde yer alan  T.Hibe  Desteği Almış Proje Örneği  gibi  binlerce farklı ve     t.hibe desteği almış proje örneği görmek ve bu proje örneklerinden yola çıkarak kendi hibe desteği başvuru formunuzu doldurmak için aşağıda listede  belirtilen t.hibe desteği almış  proje örneklerinden yola çıkaran sizde  kendi hibe  desteği başvuru formunuzu tam  eksiksiz olarak  hazırlayabilir aracıya, çukacıya on binlerce lira proje  başvuru formu doldurma ücreti ödemenden tek başınıza hibe  desteği başvurusu  yapabilirsiniz.

Avrupa Birliği hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Kalkınma Ajansı Doğrundan Faaliyet hibe desteği için T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Açık Toplum Vakfı hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Başbakanlık Tanıtım Fonu hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Büyük Elçilik( Japon,Avustralya vb. ) Hibe Desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Diğer Yurt İçi Ve Yurt Dışı Diğer(BERGHOF VAKFI, CHREST VAKFI, MAMA CASH, KING BAUDOUIN, THE GLOBAL FUND FOR CHILDREN, NATIONAL ENDOWMENT FOR DEMOCRACY, THE JPMORGAN CHASE FOUNDATION, ROBERT BOSCH STIFTUNG vb.) hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

GAP Kırsal Kalkınma hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Gençlik ve Spor Bakanlığı hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

İçişleri Bakanlığı İl Dernekler Yardımı hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

KDRP( Köye Dönüş ve Rehabilitasyon) hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Sabancı Vakfı hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Kalkınma Bakanlığı ( SODES ) hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

Dünya Bankası (SRAP ) hibe desteği için  T.Hibe Desteği Almış Proje Başvuru Formu  Örnek Dosyaları

B) İŞLETMELER İÇİN ;YENİ KURULAN, YENİ KURULMUŞ VEYA KURULU OLAN İŞLETMELER İÇİN TARIM HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA HİBE  DESTEKLERİ İÇİN STARTEJİK YOL  HARİTASI

Üstte Bölüm A’da  yer alan  hibe alma  rehberleri  ve hibe  desteği başvurunuzda size  kaynaklık  edip yol  gösterecek olan t.hibe almış proje örnekleri  kar amacı gütmeyen  sivil toplum kuruluşları başında gelen  dernekler içindir.

 Ancak siz yurt içi ve yurt dışı hibe  kaynaklarından şahsen ( tek başınıza) yararlanmak istiyorsanız. Vergi Levhası çıkarıp bir  tüzel kişilik kazanmalısınız yani bir işletme kurmalısınız .Bu işletme  basit usul işletme, gelire  tabi şahıs işletmesi, limited şirket, anonim şirket, adi ortaklık vb. olabilir. Böylece  gerçek kişi sıfatından çıkıp tüzel kişi sıfatı almış olursunuz. Adına  vergi  levhası olan ( iş yeri açmış) kişiler aşağıda  belirtilen tarım hayvancılık ve kırsal kalkınma  hibe  desteklerini alabilir;

Yeni kurulacak,yeni kurulan, kurulu işletmeler için  tarım hayvancılık  ve kırsal kalkınma konularında hibe  desteği sunan kurum ve  kuruluşlar( hibe miktarları);

TKDK ( TARIM VE KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME KURUMU IPRAD-2 )

TKDK (IPRAD-2 ) Genel olarak hayvancılık( kırmızı et, süt, süt ürünleri,su ,arıcılık ürünleri üretim, işleme, paketleme, depolama ve satış) bitkisel üretim( sera,bitkisel yetiştiricilik),kırsal turizm ve rekreasyon işletmeleri olmak üzere Avrupa  Birliği tarafından finanse edilen IPA Tarım Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma  Hibe Destekleri ile yeni kuracağınız, yeni kurduğunuz veya  var olan işletme başına toplamda( bütün bileşenlerden) 21.000.000 avro hibe desteği alabilirsiniz.

 2020 yılına kadar başvuru yapabileceğiniz  Yeni TKDK IPRAD 2 tarım  hayvancılık ve kırsal kalkınma  hibe desteklerini görmek için tıklayınız.

GAP-DAP-KOP-DOKAP ( TARIM VE KIRSAL KALKINMA HİBE  DESTEKLERİ)

Genel olarak hayvancılık( kırmızı et, süt, süt ürünleri,su ,arıcılık ürünleri üretim, işleme, paketleme, depolama ve satış) bitkise üretim( sera,bitkisel yetiştiricilik) olmak üzere GAP-DAP-KOP-DOKAP Hibe Destekleri ile yeni kuracağınız, yeni kurduğunuz veya  var olan işletme başına toplamda( bütün bileşenlerden) 2.800.000 TL hibe desteği alabilirsiniz.

GIDA  TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI  KKYDP( KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROGRAMI HİBE DESTEKLERİ )

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı KKYDP hibe destekleri ile  yeni kurulmak istenen, yeni kurulan  veya kurulu işletmeler 3.000.000 TL ’ye kadar hibe desteği alabilmektedir.

KALKINMA  AJANSLARI

81 ilin tamamını içine alan Kalkınma  Ajansılarından işletmelerin çeşitli ihtiyaçlarına  yönelik     ( yeni makine alımı,  tadilat, demirbaş yenileme ve modernizasyonu,kapasite arttırma ,yeni ürün imalatı veya ürün hizmet ve satışı yaptığınız ürün çeşitliliğinin arttırılması ,arge, güneş enerjisi, tarım, hayvancılık  ve aklınıza gelebilecek bütün küçük veya büyük yatırımlarınız için 250.000 TL İle 1.500.000 TL ‘Ye  Kadar Hibe  desteği almanız mümkün.

Önemli Not : Üstte  belirtilen hibe  desteklerinden varolan, kurulu ( eski, yeni)işletmeler  yararlanabilir. Adınıza bir  vergi levhası yok ve yeni bir işletme kurmak  ve yeni kurduğunuz  bu işletme için ilk  hibe  desteğini almak isteyenler  aşağıda  belirtilen ; C) YENİ KURULACAK, YENİ KURULMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İŞLETMELER İÇİN TARIM HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA HİBE  DESTEKLERİ İÇİN STARTEJİK YOL  HARİTASI ‘nı okumalarını tavsiye ederiz.

C)YENİ KURULACAK, YENİ KURMAYI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ İŞLETMELER İÇİN TARIM HAYVANCILIK VE KIRSAL KALKINMA HİBE  DESTEKLERİ İÇİN STARTEJİK YOL  HARİTASI

TKDK-IPRAD 2- KKYDP- KALKINMA AJANSI-GAP-DAP-KOP-DOKAP vb tarım ve hayvancılık konularında Hibe  desteklerine  başvuru yapmak için  adınıza bir  vergi  levhası yok  mu ? TKDK-IPRAD 2- KKYDP- KALKINMA AJANSI-GAP-DAP-KOP-DOKAP hibe  desteği almak için  yapacağı yatırım vergi levhası çıkarmak isteyen girişimcilerin dikkatine ; ‘’ TKDK-IPRAD 2- KKYDP- KALKINMA AJANSI-GAP-DAP-KOP-DOKAP hibe  desteklerine başvuru  yapıp hibe almak isteyen girişimcilere  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile %90’ oranında hibe desteği sağlanıyor. 

Nasıl Mı ?

Yeni bir  iş yeri açmak isteyen girişimciler KOSGEB’den ;

İşletmelerin  vergi levhası çıkarma, kuruluş giderleri, noter, oda kayıt giderleri için 2.000 TL

İşletmelerin makine , teçhizat ,demirbaş,ofis donanımı( pc, yazıcı, tarayıcı, ldc tv, masa, koltuk takımları vb.) giderleri için 27.000 TL

İşletmelerin kira  ve personel giderleri için aylık 5.000 TL olmak üzere toplamda 21.000 TL hibe  desteği.

Üstte  belirtilen giderler için  KOSGEB hibe  desteği 50.000 TL ’dir. Bu hibe  desteği bana  yetmez  benim üretim ve hizmet amaçlı makine, teçhizat, yazılım ve programa ihtiyacım var diyorsanız  KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibeye  ek olarak  size 100.000 TL , 30  ay sonra  geri ödemeli  ve  faizsiz kredi desteği de  sunulmaktadır.

Bu yolla ilk hibe  desteğinizi alabilirsiniz. KOSGEB Girişimcilik Desteği ile işletme açan girişimciler tabir yerinde ise bir taşta iki kuş vurmuştur, çünkü; Daha yüksek bedelli  tarım ve hayvancılık konulu hibe destekleri ( TKDK, KKYDP ,Kalkınma Ajansı vb.) için işletme kurmuş, hem de kurmuş olduğu ilk işletmesi için Devlet’ten ilk hibe  ve faizsiz kredi desteğini almıştır.

Web sitemizde  yer alan  ilgili bölümlerde  KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır.KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.Üstelik aracıya , çukacıya on binlerce lira  ücret ödemeden.

 

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler